Menu

Cart

O QArts

Już w czasach wczesnej młodości ujawniały się u mnie zdolności manualne i twórcze. Mogą to potwierdzić rodzice, a szczególnie tata. Musiał szpachlować dziurę w ścianie, którą "wytworzyłam", siedząc w łóżeczku. Dziura była doprawdy artystyczna, bo pokolorowana dostępnymi mi kolorami kredek. :)

Dłubactwo zatem pozostało! W czasach podstawówki i liceum dłubactwo objawiało się w formie dzierganych ręcznie z kordonka lub muliny bransoletek. Nawet wynalazłam parę z tamtych lat. Teraz powróciła moda na takie właśnie bransoletki. W moim wykonaniu wczesnomłodzieńczym wyglądały tak:

 

Oczywiście to skrawki mojej twórczości wynalezione w szafie u rodziców. :)

Poza tworzeniem bransoletek robiłam na drutach i na szydełku. Aaa i wyszywałam.

Robiłam też taką ciekawą dekorację na włosach, która nie wiem, jaką miała nazwę, ale była dość pracochłonna i wyglądała tak:

Może ktoś pamięta nazwę tego zjawiska?

W tym samym czasie malowałam, głównie plakatówkami, bo były najtańsze, choć próbowałam także swych sił w akwarelach. :)

Oprócz tego chodziłam też na zajęcia z makramy. Ach, ten zapach sznurka! Do dziś mam miłe skojarzenia, jak czuję podobny aromat.

Potem przyszedł czas na malowanie witrażowe, czyli malowanie na szkle. Powstawały przeróżne kolorowe butelki.

Tu jestem w trakcie malowania jednej z nich:

Formy butelkowe przeszły w zdobnictwo filiżanek, kubków i talerzyków. Nawet miałam w planach dekorowanie tychże na bardziej profesjonalnym poziomie, ale jakoś wszystko się rozmyło. Po prostu to nie był wtedy jeszcze mój czas.

Następnie wymyśliłam, że spróbuję robić biżuterię. Na początku były to dość proste kolczyki czy bransoletki z koralików i elementów posrebrzanych/ srebrnych. Niektóre z nich znajdują się w blogu poświęconym biżuterii. I tak... od prostych form przeszłam do sutaszu. Sutasz jest dość wdzięcznym materiałem, ponieważ można z niego wytworzyć niemalże wszelkie formy. Najważniejsza w wykonywaniu biżuterii z sutaszu jest cierpliwość. Bez niej nic ciekawego nie wyjdzie.  :D

Zafascynował mnie także jedwab i malowanie na jedwabiu. Doprawdy wciąga. Niesamowite jest obserwowanie, jak farba rozprzestrzenia się po niteczkach materiału, a kolory łączą się ze sobą. Piękne i relaksujące zajęcie. Polecam! Każdy może spróbować swych sił w malowaniu jedwabiu, ponieważ przy tej aktywności liczy się dusza, a nie umiejętności plastyczne...

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

QArts - piękna strona kobiecości

Kobiecość, jest w każdej z nas...

Elegancka biżuteria, sutasz, naturalne kamienie, oryginalne torebki, dodatki
z jedwabiu - by tylko ją podkreślić.

Jeśli jesteś zainteresowana indywidualnym projektem, proszę napisz e-mail
lub przejdź do działu kontakt.

O QArts

QArts powstało z pasji tworzenia. Na początku były
motywy malowane, potem ceramika, aż przyszedł
czas na biżuterię, sutasz, torebki, malowany jedwab.

czytaj całość >>

Nasze usługi

Dołącz do nas

Color I Color II Color III

Log In or Register

fb iconLog in with Facebook